HomeFAQOrderOfCrimsonSearchRegisterLog in

Share | 

postawienie serwera l2 - potrzebna instrukcja

Go down 
AuthorMessage
Spawacz_

Male
Number of posts : 176

PostSubject: postawienie serwera l2 - potrzebna instrukcja   Sat Jun 22, 2013 4:19 am

Witam. Kiedyś za dobrych (dla niektórych) starych czasów, myślałem nad postawieniem serwera l2. Było to mniejwięcej w okresie jak OOC bawiło się na RF. Nawet ktoś z klanu postawił taki serwer sam dla siebie i był z niego bardzo zadowolony. Dobra kończę pier.....dolić  bo zaraz nikt tego nie przeczyta.

Któtko i na temat.

Potrzebuję instrukcji jak postawić serwer l2, to co znalazłem w sieci jest albo przeterminowane, albo niekompletne. Chodzi mi o instrukcję co i jak z tym serwerem zrobić na linuxie (Debian).
Serwer chce postawić sam dla samego siebie, a pozatym chciałbym się czegoś nauczyć.

Wiem że w klanie są kumate osoby, dla których postawienie serwerka to kwestia kilku minut.

Proszę o pomoc. Pozdrawiam Spawacz
Back to top Go down
oradin

Male
Number of posts : 50

PostSubject: Re: postawienie serwera l2 - potrzebna instrukcja   Mon Aug 05, 2013 12:58 pm

z tego co wiem to SirKenny bawił się w to. Napisz na facebooku do niego.
Back to top Go down
Spawacz_

Male

PostSubject: Re: postawienie serwera l2 - potrzebna instrukcja   Wed May 28, 2014 3:04 pm

A masz do niego jakieś namiary ??
Back to top Go down
Sir_Kenny

Male
Number of posts : 76

PostSubject: Re: postawienie serwera l2 - potrzebna instrukcja   Thu May 29, 2014 3:25 pm

Hejka łobuzy.
Nie będę się rozpisywał, bo piszę z telefonu. Niestety mojego kompa szlag trafił i teraz tylko raz w tygodniu mam dostęp do laptopa. Koniec pierdzielenia, przejdźmy do rzeczy.
Serwery stawiałem najczęściej na javie i tylko na windowsach. Raz stawiałem na mieszance l2 off z javą, ale z tego co pamiętam to ta mieszanka sprawiała najwięcej problemów przy stawianiu, ale za to lżejsze przy administrowaniu (więcej dostępnych programów do zarządzania serwem). L2j jest najłatwiejsza do postawienia, ale też najbardziej zbugowana ze wszystkich. Dodatkowo najłatwiej ją zdobyć. Lepsze wersje są trudne do zdobycia.

Jak będę miał kompa na weekend, to może coś więcej napiszę.
Back to top Go down
Spawacz_

Male

PostSubject: Re: postawienie serwera l2 - potrzebna instrukcja   Thu May 29, 2014 6:48 pm

Siemanko. Problem rozwiązany. Pies był pogrzebany w folderze systemowym, ale udało się znaleźć cały system akurat pod moją kronikę (z patchowany) i po podmianie wszystko ruszyło. Jak na razie spisuje wszystko na kartkę i może zamieszczę mini poradnik na wszelki wypadek jak bym zapomniał wraz z plikami co i jak.
Back to top Go down
Sir_Kenny

Male

PostSubject: Re: postawienie serwera l2 - potrzebna instrukcja   Fri May 30, 2014 5:11 pm

Klienta nie musisz mieć zpatchowanego. Możesz nawet grać na oryginalnym kliencie, ale wtedy trzeba zmodyfikować plik hosts (dotyczy Windowsa). Poza tym obecna konfiguracja którą masz pozwoli tylko tobie na grę i nikt inny nie będzie mógł dołączyć do gry Jakbyś chciał.

Przy okazjI póki pamiętam... To że masz klienta dla przykładu Freya, nie oznacza wcale, że go odpalisz na serwerze Freya. Dany klient działa tylko z danymi rewizjami i trzeba wiedzieć jaki klient jakie rewizje obsługuje i vice versa. Serwer też obsługuje dane rewizje i trzeba je dopasować, bo może być przypadek, że klienta Freyi nie odpalisz na serwerze Freya.

Edit: Tęsknię trochę za starymi dobrymi czasami. Fajnie byłoby znowu pograć z taką ekipą razem. Smile
Back to top Go down
Spawacz_

Male

PostSubject: Re: postawienie serwera l2 - potrzebna instrukcja   Sun Jun 01, 2014 10:10 am

Temat z hostem przerabiałem i to nic nie dawało, cały czas wyskakiwał problem z Gameguardem. 
A chciałem nauczyć się stawiać serwer tylko po to że jak pojadę na kontrakt i znowu trafię na tak zajebistą ekipę to chciałbym z kimś trochę poexpić tak 4fun. A poza tym chciałem zwiedzić kilka miejsc i zobaczyć jak "zabawa" wygląda od strony CLa.

Odnośnie grania Smile Kenny po prostu jesteśmy już za duzi aby biegać małymi ludzikami, jeździć na wilkach i smokach i zabijać jakieś potwory z których wysypuje się kasa i jakieś itemy. Niestety taka jest kolej rzeczy. Nawet gdyby ktoś z nas zafundował i opłacał serwer który byłby "idealny" to nie wiem jak dużo starej gwardii z ooc by na nim grało. Tym bardziej jak by było wiadomo że jeden z nas to GM to na pewno ooc nie biegało by w commonach do 70+ i z sprzętem zrobionym na 0, ale czy wtedy była by frajda z gry?? Raczej nie .
Back to top Go down
Sir_Kenny

Male

PostSubject: Re: postawienie serwera l2 - potrzebna instrukcja   Sun Jun 01, 2014 12:46 pm

Ja już miałem okazję w życiu zastępować CLa, ale niestety nie być nim "pełną gębą". W sumie nigdy mi nie zależało, bo dobrze wiem jaki to ciężki kawał chleba, aby klan normalnie funkcjonował i się nie rozpadł. Za to, co dla mnie ważniejsze, to miałem okazję być GMem na normalnym serwerze, ale niestety serwerz wytrzymał około półtora roku. Ale cieszę się, że mogłem coś takiego doświadczyć. Różnica między postawieniem serwera dla siebie i znajomych 4fun, a zarządzanie normalnym serwerem jest kolosalna. Miło wspominam ten czas.

Odnośnie grania, to chyba faktycznie jesteśmy już za starzy na to. Teraz mam żonę, dwójkę dzieci i ciężko byłoby wygospodarować czas na grę. Za to może dałbym radę tylko GMować.
Back to top Go down
Spawacz_

Male

PostSubject: Re: postawienie serwera l2 - potrzebna instrukcja   Thu Jun 05, 2014 5:24 pm

Jak dzieci małe to poczekasz 10-15 lat i pokażesz im co to jest L2. Stworzysz im postać i będą Ci ją expić na zmiane, a jak będziesz miał rozgarnięte dzieciaki to zrobisz z nimi małe pt.
Żartuję w tym momencie. Dzieciaków nie ma co uczyć grania w L2 ani w żadne takie gry bo to przekleństwo.
Back to top Go down
Sir_Kenny

Male

PostSubject: Re: postawienie serwera l2 - potrzebna instrukcja   Fri Jun 06, 2014 2:19 pm

No dokładnie. Czasami chciałbym pograć w L2, bo bardzo miło wspominam ten czas, ale za to jest to cholerny złodziej czasu.
Back to top Go down
Spawacz_

Male

PostSubject: Re: postawienie serwera l2 - potrzebna instrukcja   Wed Jun 11, 2014 3:26 pm

Dokładnie. Smile Złodziej czasu którego czasami trudno opanować.
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: postawienie serwera l2 - potrzebna instrukcja   

Back to top Go down

postawienie serwera l2 - potrzebna instrukcja
Back to top 
Page 1 of 1